Regulamin Serwisu IBSM.pl
§1 Postanowienia wstępne.
- Serwis prowadzi: spółka ASC Grupa Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu przy ulicy Powstańców Śląskich 118/55, wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego - Rejestru Przedsiębiorców pod numerem KRS: 0000525492, Sąd Rejestrowy - Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy w wysokości 5.000,00 zł w całości wpłacony; NIP: 8992757904; REGON: 022513024, dalej zwana Organizatorem.
- Niniejszy Regulamin Serwisu www.ibsm.pl, dalej zwany regulaminem. Określa zasady i warunki korzystania z usług Serwisu, prowadzonego pod adresem internetowym: www.ibsm.pl - a w szczególności prawa i obowiązki Organizatora oraz Użytkowników. Regulamin został sporządzony na podstawie Ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2002 nr 144 poz.1204 z późn.zm.) i Ustawy z dnia 30 maja 2014r. o prawach konsumenta (Dz.U.2014 poz. 827) oraz innych obowiązujących aktów prawnych, wymienionych w Regulaminie.
- Kontakt z Organizatorem jest możliwy poprzez pocztę e-mail: biuro@ibsm.pl lub pocztę tradycyjną na adres siedziby Organizatora.
- Domena internetowa: www.ibsm.pl i główna strona internetowa: www.ibsm.pl wraz ze wszystkimi podstronami, pod którymi działa Serwis, są własnością: Organizatora, który prowadzi również bieżącą obsługę informatyczną
i administracyjną Serwisu. - Kopiowanie, modyfikowanie, dystrybucja, wyświetlanie publiczne, przedrukowywanie, licencjonowanie, sprzedaż, wymiana, przekazywanie materiałów i danych pochodzących z Serwisu lub jego składników podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.1994 nr 24 poz.83 z późn.zm.) i jest bez pisemnej zgody Organizatora jest zabronione.
- Kopiowanie, modyfikowanie, dystrybucja, wyświetlanie publiczne, przedrukowywanie, licencjonowanie, sprzedaż, wymiana, przekazywanie, komercyjne wykorzystywanie utworów i znaków towarowych do których prawa należą do Organizatora jest zabronione.
- Serwis przeznaczony jest dla Przedsiębiorców, w rozumieniu art.4 Ustawy z dnia 2 lipca 2004r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U 2004 nr 173 poz. 1807 z późn, zm.), wpisanych do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i osób prawnych, w rozumieniu art. 33 i nast. Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny (Dz.U.1964 nr 16 poz.93 z późn.zm.), wpisanych do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.
- Uczestnik, to podmiot wymieniony w ust.7 powyżej, który wysyła do zapytanie o ofertę albo korzysta lub zamierza korzystać z usług Serwisu.
- Oferta Serwisu to: Serwis internetowy www.ibsm.pl oferuje przeprowadzanie audytów placówek medycznych.
- System informatyczny Serwisu – system teleinformatyczny określony w art.2 pkt 3 Ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2002 nr 144 poz.1204 z późn.zm.).
§2 Korzystanie z oferty Serwisu.
- Użytkownik może zlecić wykonanie usługi przedmiotem Oferty Serwisu za pośrednictwem Internetu, tj. sieci publicznej w rozumieniu art.2 ust.22 Ustawy z dnia 21 lipca 2000r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2000, nr 73, poz. 852 z późn.zm.).
- Użytkownik chcący zlecić przeprowadzenie usługi powinien wypełnić formularz zlecenia do którego dostęp jest możliwy poprzez kliknięcie „Zmów usługę”.
- Formularz zgłoszeniowy można wypełniać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok kalendarzowy.
- Użytkownik ma bezwarunkowy obowiązek podania danych kompletnych, zgodnych z prawdą i aktualnych, tj. zgodnych ze stanem faktycznym, podczas wypełniania formularza zlecenia.
- Polityka prywatności Serwisu znajduje się pod adresem internetowym: http://www.ibsm.pl/polityka-prywatnosci-sektor-medyczny.html
- Serwis realizuje usługi dla obywateli Rzeczpospolitej Polskiej w języku polskim.
§3 Informacja o prawie do odstąpienia od umowy zawartej na odległość.
- Użytkownik, który zawarł ze Organizatorem umowę na odległość, jeżeli jest osobą fizyczną, ma prawo do odstąpienia od tej umowy bez podania przyczyny składając stosowne oświadczenie w terminie 14 dni. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia woli przed jego upływem. Termin liczy się, gdy umowa dotyczy świadczenia usługi – od dnia jej zawarcia, czyli z złożenia prawidłowego Zamówienia.
- Wskazane w §4 ust.1 Regulaminu prawo odstąpienia dotyczy sprzedaży konsumenckiej, czyli stosuje się wyłącznie do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą.
§4 Prawo do reklamacji.
- Użytkownicy posiadają prawo do składania reklamacji dotyczących Oferty Serwisu i świadczenia usług przez Serwis.
- Ewentualną reklamację należy złożyć w formie pisemnej na adres podany w §1 ust.1 lub ust.4 Regulaminu. Reklamacja powinna zawierać: imię i nazwisko oraz adres Reklamującego, zakres reklamacji, szczegóły reklamacji, podpis Reklamującego.
- W przypadku niezgodności usługi z Zamówieniem i korzystania z rękojmi należy przesłać pismo określające rodzaj i zakres niezgodności oraz oczekiwania Użytkownika dotyczące sposobu realizacji zobowiązań Organizatora, na jego koszt na adres Organizatora.
- Przy sprzedaży między osobami prowadzącymi działalność gospodarczą utrata uprawnień z tytułu rękojmi następuje, jeżeli Użytkownik nie zbadał rzeczy w czasie i w sposób przyjęty przy rzeczach tego rodzaju i nie zawiadomił niezwłocznie Organizatora o dostrzeżonej wadzie, a w wypadku gdy wada wyszła na jaw dopiero później – jeżeli nie zawiadomił Organizatora niezwłocznie po jej wykryciu. Do zachowania terminów zawiadomienia o wadach rzeczy sprzedanej wystarczy wysłanie przed upływem tych terminów listu poleconego.
- Reklamację rozpatruje Organizator w terminie:14 dni od dnia jej otrzymania, informując Reklamującego o swojej decyzji w sprawie reklamacji pocztą tradycyjną lub elektroniczną.
§5 Postanowienia końcowe.
- W uzasadnionych przypadkach, związanych np. z nieterminowymi płatnościami lub notorycznym naruszaniem Regulaminu przez Użytkownika, Organizator zastrzega sobie prawo do dochodzenia roszczeń o zapłatę lub o naprawę szkody na zasadach ogólnych Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny (Dz.U.1964 nr 16 poz.93 z późn.zm.).
- Organizator nie odpowiada za szkody powstałe w wyniku niezgodnych z Regulaminem działań Użytkowników.
- Organizator zapewnia, iż dołoży najwyższej możliwej staranności, aby strona internetowa Serwisu i systemy Zamówień oraz przeprowadzania testów działały w sposób ciągły i bezawaryjnie.
- Organizator nie odpowiada za niedostosowanie przez Użytkownika używanego systemu informatycznego do wymagań Serwisu, w szczególności konfiguracji komputera albo przeglądarki internetowej.
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu w każdym czasie i dowolnym zakresie. Użytkownicy zostaną powiadomieni o zmianie Regulaminu na stronie internetowej Serwisu i zapewniona im będzie możliwość ustosunkowania się do planowanych zmian w terminie przynajmniej czternastu dni przed wejściem ich w życie. Żadna zmiana Regulaminu nie działa wstecz.
- Do Umów zawartych przed zmianą Regulaminu stosuje się zapisy wersji Regulaminu obowiązującej w chwili złożenia Zamówienia przez Użytkownika.
- Zabronione jest wykorzystywanie materiałów i danych uzyskanych za pośrednictwem Serwisu dotyczących i obejmujących Użytkowników w celach komercyjnych, w szczególności działania polegające na wysyłaniu niechcianej informacji handlowej.
- W sprawach nieuregulowanych Regulaminem mają zastosowanie normy:
a) Ustawy z dnia 30 maja 2014r. o prawach konsumenta (Dz.U.2014 poz. 827).
b) Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny (Dz.U.1964 nr 16 poz.93 z późn.zm.).
c) Ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2002 nr 144 poz.1204 z późn.zm.).
- Wszelkie spory wynikające ze stosowania Regulaminu oraz powstałe w związku z wykonywaniem umów pomiędzy Organizatorem a Użytkownikami będą rozstrzygane przez sąd właściwy wg odpowiednich przepisów art.16-46 Ustawy z dnia 17 listopada 1964r. Kodeks postępowania cywilnego (Dz.U.1964 nr 43 poz.296 z późn.zm.).
- Regulamin wchodzi w życie z dniem 25.05.2014 r.